Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Bungalovy a karavany » Česká republika » Českomoravská Vysočina » Svojanov

Hledat

Hledat
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:


Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Bungalovy a karavany Svojanov


Hledáte levné ubytování v Česku nebo na Slovensku? V naší nabídce naleznete bungalovy, karavany a mobilní domy, které patří k cenově nejvýhodnějším typům ubytovacích zařízení. Tyto objekty však mohou být i dobře vybaveny – např. satelitní televizí v obývacím pokoji, vlastní koupelnou a kuchyňkou, klimatizací atd.

Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
RS Motýlek Svojanov
Areál střediska
Osmilůžková chata - celkový pohled
Osmilůžková chata - obytná místnost s jídelnou
Osmilůžková chata - vybavená kuchyně s jídelnou a krbem
Osmilůžková chata - obytná místnost se stolem, židlemi, krbem a televizí
Osmilůžková chata - ložnice v patře s koupelnou
Čtyřlůžková chata - celkový pohled
Čtyřlůžková chata - interiér obytné místnosti s kuchyní, jídelnou a palandou
Čtyřlůžková chata - obytná místnost s palandami
Dětské hřiště
Upravený areál rekreačního střediska
Příjemné posezení v letní restauraci
Jídelna s krbem
Mapa areálu
Zimní pohled na rekreační středisko
Zimní pohled na rekreační středisko
Zimní pohled na zasněžený areál
Hodnocení
9,7
Naprosto výjimečné
dle 12 hodnocení
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén Upřesnění
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
72
4 l. chata s příslušenstvím
ZJISTIT CENU
8 l. chata s příslušenstvím
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Svojanov

Svojanov

Nad údolím říčky Křetínky jižně od Svitav se rozkládá tajemný hrad Svojanov, opředený mnoha pověstmi. Založil ho ve 13. století Přemysl Otakar II. Dnes je přístupný v letní sezóně po dvou prohlídkových trasách. Na první uvidíme areál hradu s nádvořím, zbytky starého paláce a 26 metni vysokou věž Hlásku. Na druhé trase nás upoutá empírový Nový palác se; stálou výstavou o historii hradu a stálou výstavou figurální keramiky Jana Kutálka. Celé léto zde probíhají i různé kulturní akce.Počátky historie hradu Svojanova spadají do období kolonizace odlehlých koutů zemí koruny české. Až do poloviny třináctého století tu osidlování řídili premonstráti z Litomyšle, pod jejichž správu patřila i osada Svojanov. Král železný a zlatý potřeboval zisky z obchodu a řemesel pro svou koncepci centrálně řízeného státu. Tak jako v celých Čechách, i na této zemské cestě, zvané později Trstenická, zřizoval osady a pevnosti. Od roku 1265 k nim patřilo i město Polička a nedaleko od něj v sousedctví Svojanova nově založený hrad, pojmenovaný Fürstenberg. Po roce 1435 hrad natrvalo přešel do jejich majetku a podle původní osady (nyní Starý Svojanov) dostal dnešní jméno. Přemyslův a Závišův Fürstenberg byl typickou pevností doby, jež neznala střelný prach. Zahrnoval prostor vnitřního nádvoří, chráněný pět metrů silnými hradbami a stejně mocnou vnější stěnou starého paláce. Šestadvacet metrů vysoká hlásná věž, opatřená břitem k odklánění nepřátelských střel, sloužila i jako poslední útočiště obránců. V roce 1569 byl hrad zničen požárem, po němž následovala rozsáhlá renezanční přestavba. Po požáru v roce 1842 je Starý palác přebudován do empírové podoby, renezanční křídlo však už zůstává ruinou. Místnosti hradu byly upraveny k výstavním účelům. Tento stav přetrvává i v současné době, kdy sem byla instalována stálá výstava keramika sochaře Jana Kutálka a každý rok se tu obmněňují další jedna či dvě sezonní výstavy. Kromě toho návštěvníci samozřejmě procházejí vstupní historickou expozicí a od minulého roku také Muzeem opálových dolů ve slovenském Dubniku. Během posledních zhruba deseti let se ustálila tradice Svojanovského kulturního léta.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.